Velký zahradník – jak si vybrat, aby to co nejvíce využil?

Grand zahrady-design-sami terasa
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 1/14


"Mohli bychom popsat design jako plán, jak nejlépe zlikvidovat prvky pro určitý účel." Tato slova moudrosti patří ve skutečnosti slavnému americkému designérovi a architektu Charlesu Eamesovi - ikonu XX století. A tato slova jsou naprosto správná, protože v kontextu vnějšího terénního uspořádání je správné plánování a strategické uspořádání autonomních složek klíčem k úspěchu. V současném článku se chystáme prověřit "složku" v designu zahrady, která často zůstává v pozadí. Toto je velký plantér a její role, která má v rozvržení venkovního prostoru mimořádný význam. Objevte, jak si vybrat a uspořádat to, abyste co nejvíce využili z hlediska funkčnosti a estetiky!

Jaký materiál mám zvolit pro mé velké plantáže?

Grand Zahrádka olivový hrnec střešní terasa
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 2/14

První věc, kterou je třeba při výběru velkého zahradníka zvážit, jsou rostliny, které budou pěstovány. Jinými slovy, specifické požadavky konkrétního rostlinného druhu jsou faktory, které musí určit materiál výroby vaší nádoby, stejně jako její hloubku, šířku atd. Například terakotová nádoba je porézní a dovoluje kořenům dýchat, což je velmi výhodné.

Plastové nádoby

velký planter javor-Japonsko-jehličnatý
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 3/14

Nicméně v létě se ohřívá relativně rychle pod slunečními paprsky, zvláště když je tmavá. Proto je odpařování vody důležitější a není vhodné pro rostliny, které preferují chladnou a vlhkou půdu. V takovém případě by byl vhodnější velký plastový nůž, protože jeho materiál je nepropustný. Plánování zahradit jehličnaté stromy by mělo zajistit velmi dobré odvodnění, protože tyto druhy prostě nenávidí stojatou vodu.

Dřevěné koše pro krásné hortenzie

big-flower-oděné celodřevěná hydrangeas
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 4/14


Dřevo je dalším oblíbeným materiálem, zejména díky organickému vzhledu a vizuálním přitažlivosti. Je však citlivá na vodu, což z něj činí nesprávnou volbu, když mluví o objektu, který je v pravidelném kontaktu s vodou. Můžete si však zvolit typ dřeva, který je přirozeně odolný proti vlhkosti, nebo je pravidelně ošetřovat několika vrstvami ochranného laku. Každopádně velký dřevěný sadr vypadá chytlavě a okamžitě okouzlí pozorovatele.

1

Obdélníkové sázecí stroje z betonu

velký šedo-obdélníkový tvarovač
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 5/14

Sponzorované odkazy

Velký betonářský jezdec je dalším populárním řešením, které má své vlastní výhody a nevýhody. Za prvé, beton je moderní vzduchový materiál, který je také velmi silný a odolný proti povětrnostním vlivům. To znamená, že si ji můžete vychutnat v průběhu několika let, aniž byste ohrožovali vzhled nebo nabízené kvality. Ale je také velmi těžké a docela často i stěhování malého betonového tanku je nemožné poslání.

Velký zahradník zinku - pro a proti

high-round zahradník-zinko-patinované
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 6/14


Ve stejném duchu je zinek lehký, ale silný kov, který by neměl být podceňován. Jeden by byl veden k přesvědčení, že je rustuje, když je vystaven nepříznivým vnějším podmínkám, ale to není absolutně správné. Ve skutečnosti oxiduje a přijímá pěknou ochrannou patinu, ale nezhoršuje a zůstává zcela neškodná. Nicméně kov je špatný izolátor a vystavuje kořenový systém rostlin velkým teplotním rozsahem. Velký zinkovací plantér je vhodný pouze pro druhy odolné vůči těmto nepříjemným vlivům.

Velký vysoký plantér nebo trochu hluboký?

velkoplošný vysokorychlostní kovový
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 7/14


Pak je to hloubka kontejneru, která je nezbytná pro zdraví a dobrý vývoj vaší dekorativní zeleně. Velký vysoký plantáž se proto lépe hodí pro rostliny s dobře vyvinutým kořenovým systémem. Křoviny, křoviny a trpasličí stromy jsou dobrým příkladem druhů, které jsou náročnější z hlediska hloubky kontejneru. Samozřejmě, můžete vždy použít horní hrnec a umístit menší nádobu dovnitř.

big-flower-round-bass-box
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 8/14

Kromě toho může poměrně velký vysazovač někdy kompenzovat zdánlivě nedostatečnou hloubku. To platí zejména pro rostliny, které vyžadují spíše značnou rezervu vody než skutečnou hloubku pro jejich dobrý rozvoj. Pokud naopak plánujete kultivovat dlaně, šířka není vůbec důležitá, na rozdíl od výšky, která je nezbytná. Pokud se nemůžete rozhodnout o správných poměrech, pomalu rostoucí rostliny, jako je křovinořez, jsou dobrým řešením.

Velký zahradník a její role v krajinářství

řadové-major-sázecí čelní sklo pohled přírodní
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 9/14

Jakmile jste vybrali materiál a hloubku vašeho velkého zahradníka, je čas myslet na jeho konkrétní uspořádání. Pokud si můžete dovolit investici v několika podobných kontejnerech, je to velmi dobrý začátek. Můžete například uspořádat v řadě rozdělit zahradní terasu na dvě nebo více nezávislých oblastí. Vychutnává si objemné kontejnery a bujnou vegetaci, která je korunuje, aby rozbíjely výhled na sousední pozemek, je dalším geniálním nápadem, který si nesmíte nechat ujít.

big-flower-tmavošedý-design, geometrický
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 10/14

Vysoké sadby s geometrickým designem jsou bezvadnou možností pro fanoušky moderního stylu. Můžete použít 3 nebo 4 zcela totožné a uspořádat je v přímce podél hranice. Případně se rozhodněte pro nějakou malou "odchylku" ve své velikosti nebo tvaru a "posypte" sem a tam na terasu nebo terasu. Tento přístup vám poskytne dynamický a umělecký design, jako žádný jiný!

Velké kontejnery také pracují uvnitř

velký sázecí-beton-form-válcové
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 11/14

Nakonec si dejte pozor na názory, že velký zahradník pracuje pouze mimo domov. Snižte jen malou hlasitost a stane se ideální pro zdobení vašeho obývacího pokoje, jídelny nebo ložnice. A nejnovější nápady v naší fotogalerii jsou dokonalým důkazem! Podívejte se na to, abyste se ujistili, že vám nenechá ujít nějaký báječný návrh!

Planter-high-Dracaena reflexa-song-of-india
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 12/14

Grand-moderní zahradní aspekt terakota
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 13/14

Velký-chic-mimo-Planter
Velký zahradník - jak si vybrat, aby to co nejvíce využil Zahrada | 14/14

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

73 − 65 =

Back to top